Program dla osób palących marihuanę i ich rodzin (30.04.2024) 

Kobiety szybciej mogą się uzależnić od THC niż mężczyźni. Bezpłatny program terapii CANDIS jest również dla nich.

Marihuana jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych substancji psychoaktywnych na świecie (180 mln osób) a jej popularność ma tendencję wzrostową, dzięki m.in. postępującej legalizacji i zastosowaniu w medycynie.

Badania wskazują na różnice w reakcjach kobiet i mężczyzn na marihuanę, szczególnie na jej główny składnik aktywny, THC. Kobiety, mające wyższe stężenie estrogenu – hormonu, który zmienia się w trakcie cyklu rozrodczego – wykazują większą wrażliwość na działanie THC. Zwiększona wrażliwość może prowadzić do silniejszych efektów marihuany u kobiet. Badania opublikowane w Behavioural Brain Research w 2011 roku wykazały, że kobiety używające marihuany w okresie dojrzewania miały większe ciało migdałowate – część mózgu odpowiedzialną za przetwarzanie strachu i wykrywanie zagrożeń – w porównaniu do mężczyzn korzystających z marihuany oraz kobiet, które jej nie używały. To zwiększenie może być powiązane z wyższym poziomem niepokoju u osób z większym ciałem migdałowym. Dodatkowo, u kobiet mogą się szybciej rozwijać zaburzenia związane z używaniem marihuany niż mężczyźni, a co za tym idzie – uzależnienie.

To tylko badania… a Ty co czujesz ? Co myślisz? Program CANDIS jest również dla Ciebie. Przyjdź, porozmawiaj, może to okazja do przyjrzenia się swojemu paleniu.

Zadzwoń napisz SMS. Tel.664 664 377.

Program CANDIS to 10-12 sesji indywidualnych. I jest bezpłatny.

Jesteś rodzicem, partnerem lub partnerką osoby problemowo palącej marihuanę, tez możesz przyjść. Zapraszamy.