Piotr Janiszewski

Certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, biegły sądowy, konsultant w Punkcie Konsultacyjnym PTZN w Nakle

O mnie

Jestem certyfikowanym specjalistą psychoterapii uzależnień KBPN, ekspertem KBPN ds. budowania programów rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, autorem i współautorem programów profilaktycznych i kampanii reklamowych, biegłym sądowym w przedmiocie uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Byłem również jednym z założycieli oddziału PTZN w Bydgoszczy.

Jestem magistrem resocjalizacji i terapeutą uzależnień, ale zawsze starałem się podnosić swoje kwalifikacje. Ukończyłem Szkołę rozwoju osobowości i przeciwdziałania patologiom społecznym oraz kursy dotyczące pracy z osobami uzależnionymi i posiadam certyfikaty ukończenia szkoleń organizowane m.in. przez Uniwersytet w Palermo oraz Uniwersytet w San Diego.
Od ponad 30 lat pomagam osobom i członkom ich rodzin w rozwiązaniu problemów wynikających z używania, nadużywania i uzależnienia od substancji psychoaktywnych.
W swojej pracy wykorzystuję dorobek różnych nurtów pomagania, głównie jednak nurt behawioralno-poznawczy w terapii indywidualnej i metodę społeczności terapeutycznej w pracy grupowej. Swoje doświadczenie budowałem podczas wielu lat pracy, najpierw w Ośrodku Terapii Odwykowej Uzależnień w Toruniu, a następnie w ośrodku Monar w Nowolipsku.
Przez wiele lat byłem też opiekunem terapeutycznym Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej Ulicznej osób bezdomnych i uzależnionych, z którą to drużyną dwukrotnie zdobyliśmy wicemistrzostwo świata.

Zainteresowania

motoryzacja, żużel, piłka nożna, piłka nożna uliczna, narciarstwo ekstremalne

Obszary pracy terapeutycznej, czyli w czym się specjalizuję

Konsultant w Punkcie konsultacyjnym ds. młodzieży w Nakle (Telefon do rejestracji w Nakle: 503 006 309)
Zapraszam do wspólnej pracy osoby z problemem używania narkotyków do poszukiwania optymalnych rozwiązań w zakresie:
– konsultacji i diagnozowania problemu,
– motywowania do zmiany,
– pracy nad dalszym rozwojem osobistym,
– zmiany jakości swojego życia,
– z ogromną przyjemnością towarzyszę w poszukiwaniach odpowiedzi na pytania: kim jestem, czego potrzebuję, jakie są moje mocne strony, jakie są moje ograniczenia i co mogę z tym zrobić?

Liczba odwiedzin podstrony: 499
Dzisiaj: 3
Liczba odwiedzin strony: 59515